664320049

Opiekun - Radosław Zemsta

Wioska TematycznaObserwuj

3 dni ·

🐸Jest taka miejscowość w woj. lubuskim inna niż wszystkie. Już na wjeździe do wsi uśmiech pojawia się na twarzy i jadąc przez wieś jest coraz większy. To #Zielątkowo w Gmina Drezdenko w Powiat Strzelecko-Drezdenecki.

🐦A uśmiech wywołany jest "radosną" przestrzenią wsi stworzoną dzięki dziesiątkom kolorowych zwierzątek, ławeczek, kwietników.

🐓A to wszystko dzięki inicjatywie mieszkańców pod przewodnictwem Sołtys Wsi - #MałgorzataGrabowska. Wiosną 2019 roku została sołtysem i znalazła sprzymierzeńców w działaniach na rzecz poprawy wizerunku swojej miejscowości.

🦩Zaczęli sie chwalić swoimi działaniami w sieci i odrazu zostali zauważeni. Kilka artykułów w prasie branżowej i mnóstwo "lajków" pod relacjami o nowych pomysłach w Zielątkowie. To znak, że ich działania są wyjątkowe i stają się wzorem dla innych miejscowości.

🍄Na początku sierpnia odbyło się spotkanie grupy zapaleńców z Zielątkowa dot. #WioskiTematycznej z krajowym Animatorem Wiosek Tematycznych #KrzysztofSzustka. To było pierwsze spotkanie działaczy Zielątkowa z ideą wiosek tematycznych ale mamy nadzieję, że nie ostatnie.

🐞W woj. lubuskim nie ma jeszcze żadnej funkcjonującej wioski tematycznej, która by działała na rzecz poprawy wizerunku wsi, 🧓👱‍♂️👱‍♀️integracji mieszkańców czy też wdrożonej oferty pobytowej dla grup szkolnych czy turystów indywidualnych.

🐇W całej Polsce takich wiosek tematycznych funkcjonuje kilkaset a na pobliskim Dolnym Śląsku jest ich kilkadziesiąt. Część z tych wsi znalazła się ze swoją oferta na ogólnopolskim portalu 🌐www.Wioska-Tematyczna.pl a niektóre z nich otrzymały certyfikat jakości prowadzonych działań #GwarancjaPrzygody.

Zapraszamy na krótką fotorelacje z wizyty w miejscowości a zainteresowane instytucje np. #UrządGminy, #UrządMarszałkowski, #LokalnaGrupaDziałania, #Sołectwa zapraszamy do współpracy przy wdrażaniu idei wiosek tematycznych w Polsce.

Zdjęcia: #KrzysztofSzustka

117768852 3198490700230857 6475986338280426120 o